Mürsəlov Tərlan Əliağa oğlu
Elektron poçt ünvanı:
tarlan.mursalov@sosial.gov.az
1967-ci ildə Şamaxı rayonunun Məlhəm kəndində anadan olub.
1989-cu ildə N.A.Voznesenki adına Leninqrad Maliyyə-İqtisad İnstitutunun Bakı filialına daxil olub, 1994-cü ildə Azərbaycan İqtisad İnstitutunu İqtisadi və sosial planlaşdırma ixtisası üzrə fərqlənmə diplomu ilə bitirib.
1994-1995-ci illərdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin Dövlət Məşğulluq İdarəsinin Şamaxı rayon şöbəsində baş müfəttiş, 1995-2010-cu illərdə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun Şamaxı rayon şöbəsində müxtəlif vəzifələrdə, 2010-2014-cü illərdə Fondun Bakı şəhəri üzrə hüquqi şəxslərlə iş departamentində sektor müdiri, 2014-2016-cı illərdə Dövlət Əmək Müfəttişliyində sektor müdiri, 2016-2020-ci illərdə Dövlət Sosial Müdafiə Fondunda şöbə müdiri vəzifələrində çalışıb. 2020-ci ildən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Dövlət Sosial Müdafiə Fondunun Maliyyə departamentinin müdiridir.
2020-ci ildə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib.
Rus dilini bilir.
Maliyyə departamenti Fondun maliyyə idarəetməsi sahəsində təşkilati nəzarət tədbirlərini, müvafiq sahədə fəaliyyətin təşkilini həyata keçirir.